Obec Česká Metuje
Česká Metuje

Upozornění na kácení stromů v Polici nad Metují

Kácení ve starém parku (u Nádražní ulice) a dopravní omezení s tím spojená

Kácení ve starém parku (u Nádražní ulice) a dopravní omezení
Od pondělí 29. 1. 2024 bude zahájena těžba dřeva ve starém parku. Z tohoto důvodu vznikne na území města řada dopravních omezení, o kterých Vás tímto chceme informovat.
Nejnáročnějším omezením souvisejícím s těžebními pracemi bude uzavírka části komunikace II/303 v místě příjezdu od Náchoda do Police n. M. a na výjezdu z Police n. M. na Náchod, která bude v příštích týdnech (29. 1. – 23. 2.) komplikovat (především nákladní) dopravu.

Autobusová doprava a osobní doprava
Úplná uzavírka se týká autobusové a osobní dopravy vždy v pracovních dnech od 8:00 do 15:00 hod., kdy bude omezen průjezd silnicí II/303 mezi Policí n. M. a Velkými Petrovicemi (50.5355225N, 16.2288672E). Z tohoto důvodu budou autobusové spoje odkloněny přes Bezděkov n. M. Zpravidla spoje pak zajedou zpět k Velkým Petrovicím, aby byla zajištěna dopravní obslužnost Velkých Petrovic v obou směrech. Z důvodu delší jízdní doby budou některé spoje až o 5 minut uspíšeny na odjezdu z Broumova. Nebo naopak přijedou později o 5 minut do cíle. Jízdní řády budou vyvěšeny a budou k dispozici i na webu města.
V centru města pak bude v době uzavírky zvýšený provoz transitní osobní dopravy – proto dbejte zvýšené opatrnosti!

Nákladní doprava
Přerušovaná úplná uzavírka se bude týkat nákladní dopravy, a to opět v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hod. Doprava bude zastavena vždy na nezbytnou dobu pří kácení nebo dopravě dřeva z pozemku lesa, kdy zároveň hrozí i padání kamení do prostoru komunikace. Jakmile to situace při těžbě umožní, bude průjezd místem obnoven. Doprava v místě těžby bude řízena pracovníky těžařské firmy, nicméně může dojít k tomu, že bude zastavena i na několik desítek minut (a to nepravidelně).

Pěší doprava
Pěší doprava bude rovněž omezena, a bude třeba dbát pokynů pracovníků těžařské firmy. Do Žáru n. M., a do Žděřiny bude po celou dobu těžby průchod starým parkem ZCELA ZAKÁZÁN, z ulice Nádražní, z ulice Ke Strážnici, od Žděřiny a od Žďáru n. M.

Pro pěší napojení do Žďáru n. M. a do Žděřiny bude třeba ve směru z města využívat cestu ulicí V Rokli k altánu, a dále pak po okraji silniční komunikace II/301 (zde bude třeba opět v době pracovní směny dbát pokynů těžařské firmy). Tento koridor je určen i pro opačný směr.

Ve směru na Velké Petrovice či z Velkých Petrovic bude chodník průchozí podle pokynů pracovníků těžařské firmy.

Jsme si vědomi komplikací, jaké Vám nyní může uzavírka způsobit. Bohužel, situaci nemůžeme řešit jinak. Stav lesa je nyní takový, že v každém větším větru hrozí nekontrolovaný pád stromů nebo jejich částí, což je samozřejmě velké riziko stran případných škod na majetku či zdraví jiných osob. Takovýmto (či dokonce fatálním škodám na životě) chceme kácením předejít.
Děkujeme za pochopení.

Odjezdy autobusů Typ: PDF dokument, Velikost: 36.78 kB

Povolení ke kácení Typ: PDF dokument, Velikost: 228.2 kB

Kácení situační nákres Typ: PDF dokument, Velikost: 5.18 MB

Police - odjezdy bus při uzavírce.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 36,78 kB

DSO Lesy Policka uzavírka II_303 kácení stromů Police nad Metují (1).pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 228,2 kB

DSO_Lesy_Policka_Police_n_M_II_303_kácení_stromů_situace (1).pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 5,18 MB
Datum vložení: 29. 1. 2024 11:18
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2024 11:26
Autor: Správce Rutarová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Aktuální stavy toků

47 cm

22.2.2024 02:15

38 cm