Obec Česká Metuje
Česká Metuje

Co byste zlepšili ve svém okolí? Pomozte nám posunout region Stolových hor výš

I díky vašemu názoru můžeme měnit místo, kde jsme doma, k lepšímu. Potřebují vaši rodiče pomoc pečovatelské služby, ale ta nestíhá? Chybí vám víc zeleně ve městě? Ke škole ve vaší obci nevede chodník a vy se bojíte o bezpečnost dětí? Ano, to vše nás zajímá.

Vyplňte prosím dotazník a vyjádřete se nejen k tomu, zda jste spokojení s kvalitou života ve vaší obci, ale i celkově v regionu Stolových hor. Čím více se nás zapojí, tím lépe budeme vědět, co je třeba zlepšit. Místní akční skupina Stolové hory se v současné době připravuje na nové dotační období. Naše MAS je i vaší MAS a jeden z hlavních důvodů, proč před osmi lety vznikla, byl ten, že místní mohou spolurozhodovat o tom, kam budou směrovat dotační peníze.

Nyní končící dotační období bylo náš region úspěšné, podařilo se nám díky spolupracujícím obcím, organizacím i jednotlivcům získat téměř 100 milionů korun na potřebné projekty. Lávka přes železniční trať v Náchodě, vestavba půdní učebny ve Žďárkách, chodníky ve Velkém Poříčí, výsadby zeleně v Polici nad Metují, modernizace hronovské hasičárny, příměstské tábory, ale také mnoho menších investic malých živnostníků. Tyto projekty mohly být podpořeny jen díky tomu, že před pěti lety jste nám řekli, co vás nejvíce trápí. Vyjádřete svůj názor i nyní. Dotazník můžete vyplnit buď na webu www.mas-stolovehory.cz, nebo v informačních centrech a na obecních a městských úřadech do 16. října. Dotazník byl vytvořen v rámci tvorby strategického plánu MAS Stolové hory pro roky 2021 až 2027. Těchto 7 let je zároveň dalším obdobím, kdy bude možné žádat prostřednictvím MAS o dotace do různých oblastí. I vaše odpovědi budou mít vliv na to, do jakých oblastí to bude. V případě dotazů se prosím obracejte na Davida Hauschkeho (e-mail: hauschke.masstolovehory@gmail.com, tel.: +420 730 514 364).

Mirka Soldánová

Datum vložení: 14. 8. 2020 8:55
Datum poslední aktualizace: 31. 8. 2020 14:05
Autor: Správce Rutarová

Aktuální stavy toků

27 cm

19.9.2020 01:00

23 cm

11 cm

17 cm

Aktuální stavy hladiny v okolí
Maršov nad Metujínormální
Velký Dřevíčnormální
Hronovnormální
Meziměstínormální

Počasí dnes:

19. 9. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Obecní úřad
Česká Metuje 10